top of page

>

>

Cephe Temizliği

Ateş Tuğlası Temizliği 

 Tuğla Temizliği ; basıncı ayarlanabilen (EYT) Ekolojik Yüzey Temizleme makinası, Kurubuz makinesi ve Kimyasal olarak malzemenin patinesine zarar vermeden yüzeysel olarak yapılmaktadır. TUĞLA temizliği nde sarf malzemesi olarak genellikle Avusturalya GMA Garnet (iso14001) soda, fındık kabuğu, kayısı çerkideği kabuğu ve kimyasal madde kullanılmaktadır. TUĞLA taş cepheler, Tuğla duvarlar ve tuğla yer döşemeleri temizletmek için bizimle irtibata geçiniz.

 

Sabancı Üniversitesinde Cephede Bulununan Tuğlaların Temizliği
Sabancı Üni. Cephe Temizliği

 Sabancı Üniversitesi'nde bulunan cephelerdeki tuğlalar ; EYT (ekolojik yüzey temizlik ) makinaları ile 200 mesh garnet sarf malzemesi kullanılarak temizliği yapılmıştır. Cephe Temizliği işleminden sonra su ve yağ geçirimsizliği sağlayan Fila Marka Filafob koruyucu emprenye çalışması uygulanmıştır. 

Sabancı Üni. Cephe Temizliği
Galata Surlarındaki Tuğlaların Temizliği
Ateş Tuğlası Nasıl Temizlenir
Tuğla temizliği hassas kumlama
Tuğla Temizlik Yöntemleri

Tuğla temizliğinde kullanılan farklı yöntemler mevcuttur. 

Area firması olarak kullanmamız gereken temizlik yöntemine karar vermeden önce mutlaka keşif yapmaktayız. Keşif sırasında mümkün ise ufak bir alanda demo çalışması yaparak doğru temizlik yöntemine karar vermekteyiz. 

Genel olarak kullandığımız temizlik yöntemleri;

1:Mikro Hassas kumlama tekniği ile temizlik, (Garnet, Fındık kabuğu, Kayısı çekirdeği kabuğu, Mısır koçanı kabuğu, cam tozu, vs.)

2:Sodalı mikro hassas kumlama tekniği ile temizlik,

3:Kimyasal (MSDS Raporlu) ürünler kullanarak temizlik,

4:Kurubuz yöntemi ile temizlik,

5:Buharlı temizlik yöntemi ile temizlik,

6:Mekanik yöntem ile temizlik.

bottom of page