top of page

Cephe Temizliği  Uzmanı

>

>

Cephe Temizliği

 Cephe Temizliği ; basıncı ayarlanabilen (EYT) Ekolojik Yüzey Temizleme makinası, Kurubuz makinesi ve Kimyasal olarak malzemenin patinesine zarar vermeden yüzeysel olarak yapılmaktadır. Cephe temizliği nde sarf malzemesi olarak genellikle Avusturalya GMA Garnet (iso14001) soda, fındık kabuğu, kayısı çerkideği kabuğu ve kimyasal madde kullanılmaktadır. Doğal taş cepheler, ahşap cepheler, alikobant cepheler ve daha birçok kaplama malzemesi temizlenmektedir.

 

Sabancı Üniversitesi Cephe Temizliği
Sabancı Üni. Cephe Temizliği

 Sabancı Üniversitesi'nde bulunan Limra Doğal taş  Cephe Temizliği ; EYT (ekolojik yüzey temizlik ) makinaları ile 200 mesh garnet sarf malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Cephe Temizliği işleminden sonra su ve yağ geçirimsizliği sağlayan Fila Marka Filafob koruyucu emprenye çalışması uygulanmıştır. 

Sabancı Üni. Cephe Temizliği
Kanyon AVM Dış Cephelerin Temizliği
Kanyon AVM Cephe Temizliği

 Kanyon AVM'de bulunan Limestone Doğal taş  Cephe Temizliği, EYT (ekolojik yüzey temizlik ) makinaları ile 200 mesh garnet sarf malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Cephe Temizliği işleminden sonra su ve yağ geçirimsizliği sağlayan Siver marka koruyucu emprenye çalışması uygulanmıştır. Atfosferik kirler tamamen temizlenmiştir. Çalışmalarımız gece 24:00 ila sabah 06:00 arasında yapılmış olup, tamamen ekolojik bir uygulama yapılmıştır.

Ahşap Cephelerin Temizliği
Ahşap Cephe hassas kumlama
Cephe Temizlik Yöntemleri

Cephe temizliğinde kullanılan farklı yöntemler mevcuttur. Her bir cephenin uygulaması; kullanılan kaplama malzemesine, çevre şartlarına, hava şartlarına, kirlenmenin durumuna ve istenilen temizliğin göre değişmektedir.

Area firması olarak kullanmamız gereken temizlik yöntemine karar vermeden önce mutlaka keşif yapmaktayız. Keşif sırasında mümkün ise ufak bir alanda demo çalışması yaparak doğru temizlik yöntemine karar vermekteyiz. 

Genel olarak kullandığımız temizlik yöntemleri;

1:Mikro Hassas kumlama tekniği ile temizlik, (Garnet, Fındık kabuğu, Kayısı çekirdeği kabuğu, Mısır koçanı kabuğu, cam tozu, vs.)

2:Sodalı mikro hassas kumlama tekniği ile temizlik,

3:Kimyasal (MSDS Raporlu) ürünler kullanarak temizlik,

4:Kurubuz yöntemi ile temizlik,

5:Buharlı temizlik yöntemi ile temizlik,

6:Mekanik yöntem ile temizlik.

bottom of page