top of page

Soda Blast (Sodalama)

>

>

Soda Blast Temizliği

 Soda temizliği ( Soda Blast )  ; basıncı ayarlanabilen (EYT) Ekolojik Yüzey Temizleme makinası kullanılarak uygulanan Soda Blast,  malzemenin patinesine zarar vermeden yüzeysel olarak temizlik yapmamıza olanak sağlar. Soda Blast genel olarak doğaltaş temizliği, cephe temizliği, otomobil restorasyonu, seramik temizliği, ve tarihi eser temizliği nde sarf malzemesi olarak kullanılmaktadır. Doğal taş cepheler, ahşap cepheler, alikobant cepheler ve daha birçok kaplama malzemesi temizlenmektedir.

 

Soda Blast ( Soda ile Temizlik )
Sabancı Üniversitesi Cephe Temizliği
Sabancı Üniversitesi Cephe Temizliği

Soda tamamen ekolojiktir. Doğadan çıkar ve çevreye zarar vermez. Serbest silika içermez. Sertlik oranı 2,5 Mohs tur. Kansorejen madde içermez. Suda erir. Korozyona sebeb vermez.

Tahribatsız Soda Blast
Tahribatsız Temizlik

Soda Blast Süreci

Bu yeni boya sıyırma ve temizlik teknolojisi toksik temizlik kimyasallarını ortadan kaldırır. İstenilen herhangi bir seviyeye kadar çok katmanlı temizlik yapar ve makineler çalışma süreçleri içinde iken de kullanılabilmektedir. Bu güvenli, taşınabilir, ıslak veya kuru, tahribatsız temizlik işlemidir.

Kabartma tozu olarakta anılan soda kumlama  özel olarak formüle edilmiş sodyum bikarbonatır. Bu toksik olmayan, gıda sınıf malzemesi %100 suda çözünür ve çevre açısından sakıncalı değildir.

Zorlu Center Cephelerinin Soda Blast ile Temizliği
Ahşap kumlama

Zorlu Center da bulunan  Doğal taş  Cephe Temizliği, EYT (ekolojik yüzey temizlik ) makinaları ile Soda Blast sarf malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Cephe Temizliği işleminden sonra atfosferik kirler ve jeneratör menfez kirleri tamamen temizlenmiştir. Çalışmalarımız Soda Blast ile  yapılmış olup, tamamen ekolojik bir uygulama yapılmıştır.

Ahşap kumlama
bottom of page