top of page

Tarihi Eser Temizliği Uzmanı

Tarihi Eser Temizliği

>

>

   Tarihi Eser Temizliği ; uygun makamlardan alınan izinlerden sonra kesinlikle konusunun uzmanı ekiplerce yapılmalıdır. Tarihi eser temizliği nde kullanılacak yöntemin belirlenmesi için ön keşif gereklidir. Çalışmalar, alınacak izinlerden sonra başlanmalıdır. Tarihi eser temizliği için en çok tercih edilen yöntem mikro hassas kumlama yöntemidir. Mikro Hassas Kumlama yöntemi malzemenin patinasına zarar vermeden sabırla yapılaması gereken bir işlemdir. Genel olarak kullanılan sarf malzemesi Avusturalya GMA Garnet (iso14001) soda, fındık kabuğu, kayısı çerkideği kabuğu ve özel kimyasal bileşenlerdir.

    Restorasyon ve renovasyon uygulamalarımız için lütfen bilgi alınız. Restorasyon ve renovasyon çalışmalarında en çok tavsiye edilen sistem kullanılmaktadır. Tarihi eser restorasyonu ve renovasyonu hassasiyet isteyen bir işlemdir. 

 

Galata Surlarının Temizliği
Tarihi eser temizliği

Galata'da bulunan surların Tarihi Eser Temizliği  EYT (ekolojik yüzey temizlik ) makinaları ile 200 mesh garnet sarf malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Tarihi Eser Temizliği işleminden sonra su geçirimsizliği sağlayan koruyucu Doğal Taş Emprenye çalışması uygulanmıştır.  Restorasyon çalışmaları yaklaşık 6 ay sürmüştür.

Tarihi eser temizliği
Beylerbeyi Abdullah Ağa Camii
Camii Temizliği

Beylerbeyi'nde bulunan Abdullah Ağa Camii'nin minaresinin Tarihi Eser Temizliği EYT (ekolojik yüzey temizlik) makinaları ile 200 mesh garnet sarf malzemesi kullanılarak yapılmıştır. Tarihi Eser Temizliği işleminden sonra atfosferik kirler tamamen temizlenmiştir. Çalışmalarımızda tamamen ekolojik bir uygulama yapılmıştır.

Tarihi Eser Temizliği Sabır ve İtina İster
Tarihi Eser Temizliği
bottom of page